Pracownia Architektoniczna
PROJECT HARMONIA
Jacek Kłak

Telefon +48 509 206 349

Do Samków 10, 34-500 Zakopane

pon. - pt. 9 - 16

Top

Slide Sytuacja Slide Rzut parteru Slide Rzut piętra Slide Przekrój A-A Slide Przekrój B-B Slide Przekrój C-C Slide Przekrój D-D

Projekt nr 03

Zoniówka Zakopane,
zespół budynków mieszkalnych, jednorodzinnych

Mieszkalne

Projektowane obiekty formą i detalem nawiązują do charakteru architektury lokalnej i wpisują się harmonijnie w otoczenie. Każdy budynek oparty na planie prostokąta, posiada dwie kondygnacje: parter i poddasze. Dach dwuspadowy o jednakowym nachyleniu, okapy wysunięte na odległość 80 cm. Budynki o konstrukcji murowanej, z pustaków z betonu komórkowego z żelbetowymi stropami między piętrowymi oraz schodami. Ściany zewnętrzne: podmurówka z granitu ciosanego, ściany parteru deski modrzewiowe w kolorze naturalnym, balustrady oraz wykończenia ścian szczytowych stalowe z cortrtenu. Pokrycie dachu z blachy płaskiej łączonej na podwójny, stojący rąbek w kolorze grafitowym.

parametry techniczne

  • Pow. zabudowy: 145,50 x 4 = 582,00 m2;
  • Pow. użytkowa: 137,40 x 4 = 549,60 m2;
  • Kubatura: 790,30 x 4 = 3161,20 m3;

Każdy z czterech budynków to, budynek mieszkalny, jednorodzinny, dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Salon połączony z kuchnią i jadalnią, z salonu możliwe jest wyjście na taras. Na tarasie zaprojektowano banię ogrodową. W poziomie parteru znajdują się pomieszczenie techniczne, łazienka z pralnią, pomieszczenie gospodarcze, sauna. Na kondygnacji poddasza zaprojektowano trzy pokoje, WC i łazienkę. Pokoje posiadają portfenetry. Komunikację między kondygnacjami zapewnia klatka schodowa.