Pracownia Architektoniczna
PROJECT HARMONIA
Jacek Kłak

Telefon +48 509 206 349

Do Samków 10, 34-500 Zakopane

pon. - pt. 9 - 16

Top

Slide Sytuacja Slide Rzut przyziemia Slide Rzut parteru Slide Rzut piętro Slide Rzut poddasze Slide Przekrój A-A Slide Przekrój B-B Slide Przekrój C-C Slide Przekrój D-D

Projekt nr 04

Lubań -
konkurs

Mieszkalno - Usługowy

Teren inwestycji znajduje się w Gorcach na malowniczej polanie u podnóża Lubania (1211 m.n.p.m) skąd rozpościera się przepiękny widok w kierunku południowym: na panoramę Tatr, zalew Czorsztyński z ruinami zamku w Czorsztynie oraz okazałym Zamkiem w Niedzicy. W kierunku zachodnim: na Babią Górę i Turbacz a w kierunku północnym: Beskid Wyspowy, zaś na wschód można zobaczyć pasmo Pienin. W miejscu tym łączą się szlaki turystyczne. Schronisko zlokalizowano między ruinami a polem namiotowym w kierunku wschód -zachód w miejscu minimalizującym ingerencję w istniejący stan zieleni. W obrębie ruin zaprojektowano ścieżki spacerowe, które zaprowadzą nas do wnętrza ruin. Ruiny oprócz funkcji widokowej będą pełniły funkcję dydaktyczną we wnętrzu ruin zaprojektowano stałą wystawę, na której będą pokazane historyczne zdjęcia obydwu schronisk, które w latach 40-tych oraz 80-dziesiątych gościły turystów u podnóża Lubania. Po istniejących schodach starego schroniska wyjdziemy na punkt widokowy, dokoła murów zewnętrznych nad ruinami zaprojektowano ścieżkę. W sąsiedztwie ruin zaprojektowano miejsce do wypoczynku i relaksu, na platformie wykonanej w całości z desek będzie można odpoczywać biernie oraz prowadzić ćwiczenia relaksacyjne.

parametry techniczne

  • Powierzchnia zabudowy: 470,00 m2;
  • Powierzchnia użytkowa: 936,60 m2;
  • Kubatura: 3500,00 m3;
W poziomie parteru zaprojektowano pomieszczenia: techniczne (wentylatornia, pomieszczenie dla agregatu prądotwórczego), garaż dla samochodu i skutera śnieżnego lub quada, pomieszczenia magazynowe, pralnię, aneks kuchenny oraz zaplecze higieniczno-sanitarne dostępne dla mieszkańców pola namiotowego, magazyn sprzętu sportowego. Kondygnacja parteru będzie mieściła restaurację z salą konsumencką dla 50 osób wraz z zapleczem, hall główny, recepcję, w której będzie prowadzony sklepik, biuro kierownika, mieszkanie kierownika, dwa pokoje dwuosobowe z łazienkami, dwa pokoje czteroosobowe z łazienkami, pokój sześcioosobowy z łazienką przystosowany dla osoby niepełnosprawnej (trzy miejsca noclegowe dla osób niepełnosprawnych). Na kondygnacji poddasza zaprojektowano: mieszkania dla obsługi schroniska, dwa pomieszczenia 5-osobowe, osobną łazienkę dla kobiet i mężczyzn, szatnię wraz z pomieszczeniem socjalnym, hall, pięć pokoi sześcioosobowych w tym cztery z antresolami, łazienki zbiorowe osobno dla mężczyzn i kobiet. Komunikację między kondygnacjami zapewnią dwie klatki schodowe jedna ogólnodostępna, a druga tylko dla obsługi schroniska. Hall jest otwarty przez wszystkie kondygnacje schroniska, w zależności od kondygnacji może pełnić dodatkowe funkcje. W poziomie piwnic mieszkańcy pola namiotowego po przygotowaniu jedzenia w aneksie kuchennym będą mogli je spożyć w hallu. W schronisku Pracownia Architektoniczna Project Harmonia, zaprojektowała 48 miejsc noclegowych w pokojach dwu, cztero i sześcioosobowych.