Pracownia Architektoniczna
PROJECT HARMONIA
Jacek Kłak

Telefon +48 509 206 349

Do Samków 10, 34-500 Zakopane

pon. - pt. 9 - 16

Top

Slide Sytuacja Slide Rzut przyziemia Slide Rzut parteru Slide Rzut piętra Slide Rzut poddasza Slide Przekrój A-A Slide Przekrój B-B

Projekt nr 05

Zakopane

Mieszkalno - Usługowy

Projektowany obiekt formą i detalem nawiązuje do charakteru architektury lokalnej i wpisuje się harmonijnie w jej otoczenie. Budynek oparty na planie prostokąta. Posiada cztery kondygnacje: piwnice, parter, piętro i poddasze. Budynek o konstrukcji murowanej z żelbetowymi stropami między piętrowymi, kryty blacho-dachówką z posypką ceramiczną imitującą gont. Komunikacje między kondygnacjami zapewni klatka schodowa oraz winda. Do wykończenia budynku zaproponowano naturalne materiały nawiązujące do lokalnej tradycji budowlanej Podhala oraz charakterystyczny dla regionu detal architektoniczny.

parametry techniczne

  • Powierzchnia zabudowy: 210,00 m2;
  • Powierzchnia użytkowa: 773,90m2;
  • Kubatura: 2500,00 m3;
Pracownia architektoniczna Project Harmonia zaprojektowała budynek czterokondygnacyjny w całości podpiwniczony. W poziomie piwnic. zaprojektowano trzy apartamenty, z każdego z nich jest możliwość wyjścia na taras i do ogrodu, SPA, pomieszczenie gier, pomieszczenia gospodarcze oraz pomieszczenie do przechowywania sprzętu sportowego. Wejście do budynku zlokalizowano na kondygnacji parteru bezpośrednio na klatkę schodową. W poziomie parteru zaprojektowano cztery apartamenty, dwa mniejsze i dwa większe. Z każdego z apartamentów jest możliwość bezpośredniego wyjścia na taras i do ogrodu. Kondygnacje I piętra zaprojektowano o podobnym układzie funkcjonalnym: cztery apartamenty, dwa mniejsze i dwa większe. Z pokoi jest możliwości wyjścia na balkon. W poziomie poddasza zaprojektowano trzy apartamenty, jeden większy i dwa mniejsze oraz kotłownię. Z pokoi jak i z salonu jest możliwość wyjścia na balkon.