Pracownia Architektoniczna
PROJECT HARMONIA
Jacek Kłak

Telefon +48 509 206 349

Do Samków 10, 34-500 Zakopane

pon. - pt. 9 - 16

Top

Slide Sytuacja Slide Rzut piwnic Slide Rzut parteru Slide Rzut piętro Slide Przekrój A-A Slide Przekrój B-B Slide Przekrój C-C

Projekt nr 06

Olcza Huty,
Zakopane

Mieszkalny

Projektowane przez pracownię architektoniczną Project Harmonia obiekty, formą nawiązują do charakteru architektury lokalnej i wpisują się harmonijnie w otoczenie.
Budynek mieszkalny oparty na planie rozwartej litery V, podpiwniczony, parterowy z jedną kondygnacją użytkową w kubaturze dachu. Dach z kalenicą równoległą do dłuższych boków budynku, dwuspadowy o jednakowym nachyleniu. Budynek o konstrukcji murowanej z bloczków z betonu komórkowego, wzmocnionej żelbetowymi żebrami, z żelbetonowymi stropami i schodami. Ściany zewnętrzne obłożone od zewnątrz drewnem oraz kamieniem naturalnym w sposób ściśle nawiązujący do tradycji budowlanych z regionu Podhala. Pokrycie dachu z blacho-dachówki z posypką imitującej gont w kolorze grafitowym.

parametry techniczne

  • Powierzchnia użytkowa: 306,00 m2;
  • Powierzchnia zabudowy: 142,50 m2;
  • Kubatura: 954,10 m3;

Projektowane budynki to, podpiwniczony dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem oraz wolnostojący dwustanowiskowy garaż.
W budynku mieszkalnym w poziomie piwnic zaprojektowano pomieszczenia rekreacji indywidualnej (sauna, siłownia itp.), łazienkę, kotłownię wraz ze składem opału oraz pomieszczenia gospodarcze. W poziomie parteru zaprojektowano kuchnie z jadalnią oraz częścią dzienną, spiżarnię, łazienkę, gabinet oraz wiatrołap z klatką schodową. Kondygnacja piętra to hall z klatką schodową, trzy pokoje oraz dwie łazienki.